Trakyakent Encümeni Toplandı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT yönetimi, 2012 yılının son encümen toplantısında Birlik Merkez binasında bir araya geldi.
TRAKYAKENT ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Dalgıç ile birlikte, Birlik Encümen üyeleri İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel ile Birlik Müdürü ve Birlik personeli katıldılar.TRAKYAKENT Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç toplantının açılışında Encümen üyesi Belediye Başkanlarına gündemi takdim ederek tekrar birlikte olmak adına mutluluğunu ifade etti.
Başkan Dalgıç’dan 2012 Eğitimlerimizin Ev Sahibi Belediye Başkanlarına TeşekkürToplantıyı açan Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ilk olarak, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası alanda faaliyetleri olan Birliğimizin 2012 yılı içerisinde belediye personellerine yönelik gerçekleştirdiği eğitimlere ev sahipliği yapan belediye başkanlarına teşekkür etti. TRAKYAKENT, 2012 yılı Eğitim Programları Tekirdağ Merkezi harici; Lüleburgaz, Edirne, Silivri, Çerkezköy, Sakarya Belediye Başkanlıklarının ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.Başkan Dalgıç, düzenlenen eğitimler sonrası ev sahibi Belediye Başkanlarının Birliğin düzenlediği eğitim programından büyük memnuniyet duydukları, bu eğitimin belediye personelleri açısından oldukça yararlı geçtiğini ve böyle programlarda TRAKYAKENT Belediyeler Birliği’ne daima destek olacakları yönünde görüşlerini kendisi ile paylaştığını söyledi.
Sapanca’da düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı’na da değinen Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç açıklamasında; “Bu toplantıyı da başarıyla geride bıraktık. Türkiye’de TRAKYAKENT adını bir kez daha telaffuz ettirmenin gurunu yaşadık ve bundan sonrada bu gururu yaşamaya devam edeceğiz. Düzenlediğimiz bu organizasyon Sakarya Valisi Sayın Mustafa Büyük’ün de teşrifleri ile daha da önem kazandı. Ulusal açıdan güzel mesajların verildiği bu organizasyonda bizlere partnerlik sağlayan Türkiye Belediyeler Birliği’ne ve burada görev alan yetkililer ile tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Personellerin Başarısında Böyle Çalışmaların Önemi BüyükToplantıda söz alan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’de Belediye Başkanları, yetkili personeller ve çalışanlara yönelik düzenledikleri bu eğitim toplantılarının son derece yararlı programlar olduğunu belirterek, Belediye personellerinin çalışmalarında gösterdikleri başarılarda böyle eğitimlerin büyük önemi olduğuna dikkat çekti.
Başkan Karagöz, Birlik olarak düzenledikleri seminer ve toplantı programları ile Belediyelere çok daha fazla katkılar sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, 2014 yılında yeni yasaya göre üyeliği düşecek durumda olan ve kapanması gündemde olan Belediyeler için de çalışmalar yapmaları gerektiği yönündeki fikirlerini birlik yönetimi ile paylaştı.
Birlik Müdürü 2012 Faaliyet Raporunu SunduTRAKYAKENT Birlik Müdürü, toplantıda Birliğin 2012 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar konusunda Birlik Encümeni’ni bilgilendirdi. Birlik Müdürü, 2012 yılında geniş kapsamlı bir çalışma programı hazırladıklarını ve bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, 2013 yılında da aynı strateji ile çalışmalara devam edeceklerini, yeni yılın geride bırakılan yıla oranla daha yoğun planladıklarını bildirdi. Çetiz, Birlik yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda 2012 yılı Mart ayında start verilen TRAKYAKENT Dergi çalışmasının 1, 2 ve 3. sayılarının kamuoyu tarafından büyük bir beğeni ile karşılandığı ve takip edildiğini belirtti. Derginin 4. sayı çalışmalarında sona yaklaşıldığını bildiren Çetiz, bu konuda uzman bir yayın kurulu ekibi oluşturduklarını ifade ederek, önemli çalışmaların ortaya çıkması adına adımlar atan ve çok ciddi bir biçimde çalışan bir yayın kuruluna sahip olduklarını dile getirdi.
Toplantının ilerleyen bölümlerinde Birliğin proje çalışmalarına yer verildi. Projeler konusunda Birlik yönetimini bilgilendiren AB Proje Uzmanı Akkuş, Malkara ve Kavaklı Belediyeleri için hazırladıkları projelerin sorunsuz şekilde ilerlediğini kaydetti. Sırasıyla Tekirdağ, Meriç, Balabancık ve Pehlivanköy Belediyeleri’nin de proje taleplerinin bulunduğunu ve gündeme alındığını bildiren Akkuş, bu proje çalışmalarını da talep sırasına göre değerlendirmeye alacaklarını ifade etti.
Toplantıda, çeşitli gündem maddelerine de yer verildi. Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ve Birlik Encümen üyeleri, Pursaklar Belediyesinden gelen davet yazısını değerlendirmeye alırken, söz konusu yazıda Pursaklar Belediyesi’nin kurmuş olduğu Şehir Kütüphanesi’ne destek sağlanması yönünde görüş birliğine vardı.