Trakya Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Kırklareli’de Yapıldı

Trakya Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Toplantısı Kırklareli Belediye Meclis Salonunda geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.
Birlik Başkanı Levent Gündoğdu toplantıda, “2012 yılında Trakya Kent Konseyleri tarafından kurulan Trakya Kent Konseyleri Birliği 2013 yılında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Trakya´yı çok daha iyi tanımak ve anlatmak amacıyla her toplantısını ayrı bir il ve ilçede gerçekleştiren Trakya Kent Konseyleri Birliği, Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı´nı Kırklareli’nde gerçekleştirdi. Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısını Kırklareli’nde gerçekleştirmekten fazlası ile mutluyuz” dedi.
Toplantıda bir sonraki Genel Kurul toplantısının Haziran Ayı’nda, Yürütme Kurulu toplantısının ise Nisan ya da Mayıs Ayı’nda Babaeski’de yapılması kararı alındı. Ayrıca Kent Konseyleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yapılacak olan programları anlatıldı. Geçtiğimiz ay kurulan Şarköy Kent Konseyi ile beraber Trakya bölgesinde 23 Adet Kent Konseyi bulunuyor.
Belediye Meclisinde gerçekleştirilen Yürütme Kurulu Toplantısına; Birlik Başkanı ve Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu ve Birlik Yürütme Kurulu üyeleri, Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Münür Saygın, Silivri Kent Konseyi Başkanı Kadir Baran, Babaeski Kent Konseyi Başkanı İsmet İlteralp, Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Zakir Buğdaycı, Birlik Genel Sekreteri ve Tekirdağ Kent Konseyi Genel Sekreteri Selen Yazgınel, Tekirdağ Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Emel Dombaz, Silivri Kent Konseyi Genel Sekreteri Sema Kurt, Babaeski Kent Konseyi Genel Sekreteri Selim Tuna, Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Mehmet Özbilen ve Hasan Argaç katıldılar.