Tichib Olağanüstü Meclisi Toplandı

Kısa adı Tiçhib olan Tekirdağ Çevre Hizmetleri Birliği  Olağanüstü kongresini  Tekirdağ Belediye Meclis Salonunda yaptı.
 Tekirdağ Belediye Başkanı ve Tiçhib Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ın başkanlık ettiği toplantıya Tekirdağ Vali Yardımcısı Zeki Kaya, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, Barbaros Belediye Başkanı Fikret Yılmaz, Kumbağ Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Banarlı Belediye Başkanı Selami Altunay,  Çerkezmüsellim Belediye Başkanı Selim Kesebir, Karacakılavuz Belediye  Başkanı Ömer Gümüş ile  Meclis üyeleri ve Tekirdağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Zeki Sezen  de katıldı.
Toplantıda Tekirdağ Katı Atık Düzenli Depolama sahasında oluşan sızıntı sularının arıtılabilmesi amacıyla sızıntı suyu arıtma tesisi yapılabilmesi için  20 Milyon liralık ek bütçe  yapılması  oybirliğiyle kabul edildi.
Öte yandan Nisan ayı içinde  Viyana ve Prag şehirlerine  Katı Atık, Yakma ve Kompost tesislerinin incelenmesi için teknik gezi düzenlenmesi karara bağlandı.