Tekirdağ’da Van Depremi’nde Zarar Görenler İçin Yardım Kampanyası Düzenlendi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Van Depremi İnsani Yardım Kampanyası’ çerçevesinde Tekirdağ Belediyesi bünyesinde yardım toplama komisyonu oluşturuldu. Komisyona Doç. Dr. Rüya Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Zeki Sezen ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurcan Ildız görevlendirildi.
Yardım kampanyası çerçevesinde yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Tuğlalı Park’ta kurulan çadıra gelerek yardımlarını yapabilecekler. Depremzedelerin öncelikli ihtiyaçları arasında çocuk maması, çocuk bezi, battaniye, kaşkol, şapka, eldiven ve katalitik soba olduğunu belirten yetkililer, nakdi yardımların da kabul edileceğini söyleyerek, tüm Tekirdağlıları Van Depremi için düzenlenen yardım kampanyasına katılmaya ve depremzedelere yardım eli uzatmaya davet ettiler.
Kampanya dahilinde Belediye çalışanlarından da nakdi yardım toplamaya başlayan komisyon, ayrıca aynı kampanya çerçevesinde Belediyemiz ve Kızılay işbirliği ile 3-4 Kasım tarihlerinde kan bağışı kampanyası da gerçekleştirileceğini açıkladı.