Tekirdağ Kent Konseyi 6. Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Kent Konseyi 6. Genel Kurul Toplantısı Belediye Kültür Merkezinde Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ve  üye temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti. Yeniden Kent Konseyi Başkanlığı görevine seçilen Levent Gündoğdu Türkiye’nin başarılı kent konseylerinden biri olarak başkanlığı döneminde belediye başkanlığı ile beraber önemli projelere imza attıklarını belirtti.  Özellikle katıldıkları Bab-ı Ali toplantılarıyla yerel ve ulusal medya kuruluşları ile temaslarda bulunduklarını söyleyen Başkan Gündoğdu Tekirdağ’ı ve gerçekleştirdikleri projeleri tanıtma fırsatı bulduklarını dile getirdi.
Kurdukları çalışma komisyonlarında kamu kurum ve kuruluşlarından, üniversiteden ve odalardan  çok fazla destek aldığını söyleyen başkan “ Çalışmalarımızda dil, din ve siyaset ayrımı yapmadık, herkese eşit mesafede olduk ve herkesten katkı bekledik” dedi. Gerçekleştirdikleri projelerin bir ekip çalışması olduğunun altını çizen Başkan Gündoğdu, “Engellilerin de hayatını kolaylaştırmak için TEKOMER’ i kurduk ve Belediyemizde onaylanan tüm projeler engellilerin hayatını kolaylaştıracak şekilde onaylandı” dedi.
Kent Konseyi Başkanı sonrasında kürsüye çıkan Başkan Dalgıç, başkanlık görevine geldiğinden bu yana bir ekip ruhu oluşturmak istediğini ve ancak ortak payda da buluşulduğu zaman başarılı olunabileceğini aktardı. 2.5 yıl önce göreve geldiğinde sistemsel olarak hiçbir kaydın olmadığını belirten Başkan Dalgıç, yeni kurulan AKOS(Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) ile çok daha sağlıklı bir envanter ve kayıt sistemi oluşturulduğunu hatta denetçi makamlardan da teşekkür aldıklarını ekledi. Her defasında kurumlararası ve kurumiçi iletişim ve işbirliklerinin önemli olduğuna değinen Belediye Başkanı Dalgıç, yapılan tüm hizmetlerim birkaç kişiyi değil herkesi ilgilendirdiğini sözlerine ekledi ve yeni seçilen Kent Konseyi Yürütme Kurulunu ve Başkanına iyi dileklerde bulundu