Tekirdağ Belediyesi Kar Mesaisinde

Tekirdağ Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, gece geç saatlerde başlayan kar yağışından vatandaşların etkilenmemesi için sabaha karşı saat 04:00’te çalışmalara başladı. Ana caddelerdeki kar temizleme çalışmaları kısa sürede tamamlanırken buzlanmaya karşı da yollarda tuzlama çalışması yapıldı.
Kar yağışı ile birlikte anında müdahale edilmesiyle yollarda bir problem yaşanmadığını belirten Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, “Fen işleri ekiplerimiz gece saatlerinden itibaren kar çalışmalarını aralıksız sürdürdüler. Vatandaşlarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için tüm çalışmaları yaptık. Çalışmalar sonucunda şuan itibariyle problem yaşanan yolumuz yok. Ara yollarda kısmen sorunlu bölümlerde Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzn ortak çalışmaları devam etmektedir. Ancak gerekmediği sürece vatandaşlarımızın özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarında fayda var” dedi.
Başkan Dalgıç, kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi göz önünde bulundurularak ekiplerin hazır vaziyette beklediğini de sözlerine ekledi.