Şehitlikleri Düzenleme Derneğinden Belediyemize Ziyaret

Tekirdağ Şehitlikleri Düzenleme  Derneği  Başkan Yardımcısı araştırmacı Tarihçi Yazar Mehmet Serez,  Yönetim Kurulu Üyeleri  Veli Durmaz,  Fethi Erdener  ve Yaşar Ergene ile beraber Tekirdağ Belediyesini ziyaret ettiler.
 Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Özen ve Eyüp Yiğiter’in de  eşlik ettiği ziyarette  Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’la Muratlı Caddesindeki Şehitliğin düzenlenmesi için  görüş alışverişinde bulunan dernek yetkilileri  “2004 Yılından bu yana uğraşıyoruz.  Çanakkale savaşında yaralanarak Tekirdağ’daki hastanede  şehit olan 41 ilden 373 kişinin yattığı şehitliğin durumu bizi üzüyor. Biz burayı düzenleyerek ziyaretçilere açmak istiyoruz” dediler.
Daha önce Şehitlik düzenlemesi için Tekirdağ Belediyesi tarafından proje hazırlandığını ancak bazı nedenlerle projenin Anıtlar Kurulu tarafından kabul edilmemesi nedeniyle buraya hiçbir işlem yapılamadığını anlatan  Başkan Dalgıç  “Sivil Savunma Bakanlığının isteği üzerine Meclis kararı alarak burayı Tugay Komutanlığına 25 yıllığına verdik. Tugay Komutanlığı da düzenleme yapmak istemesine rağmen onlara da  Anıtlar Kurulundan olumsuz yanıt geldi. Biz de Şehitliğin atıl  durumda bulunmasından memnun değiliz. Ancak Anıtlar Kurulunun onayı olmadan hiçbir işlem yapamıyoruz” diye konuştu.