Şehir İçi Ulaşımı İlyas Küçükmidil’de

21 Kasımda yapılan ihalede Tekirdağ şehir içi ulaşımını 7 yıllığına kazanan İlyas Küçükmidil   hizmeti devraldı.
Sahil Dolgu Sahasında yapılan devir törenine Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın yanı sıra Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Belediye  Başkan Yardımcıları Eyüp Yiğiter,  Mehmet Özen,  Sinan Çetiz, Haldun Güler,  Av. Nevim Kaçar,  siyasi parti temsilcileri, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri,  Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Oda Başkanları ile çok  sayıda Tekirdağ’lı vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İlyas Küçükmidil Tekirdağlıların daha güvenli ve kaliteli taşımacılık hizmeti alacağını söyledi. Tekirdağ’da şoförler arasında  birleşme sağlanarak  taşımacılık hizmetinin üstlenildiğini hatırlatan Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan Tekirdağ’da diğer kurumların da birleşerek güzel işler yapmasını önerdi.
Otobüslerin yüzde yüz yerli üretim olduğunu Türk mühendisler ve Türk işçiler tarafından yapıldığını kaydeden Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül “ Biz bu otobüsleri Avrupa’ya ihraç ederek ülkemize döviz kazandırıyoruz. Tekirdağlılar da Avrupalıların bindiği araçlara binecekler” dedi. Tureks’e teşekkür eden Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ”Bizim isteklerimizi yerine getirdiler ve uyum içinde çalışarak sürelerini tamamladılar. Kısmetmiş şimdi İlyas Küçükmidil arkadaşımız ihaleyi kazandı, onların da en iyi hizmeti vereceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu. Hat sayısını 16’ya, otobüs sayısını da 70’e çıkardıklarını hatırlatan Dalgıç “Atatürk’ün az zamanda büyük işler başardık sözünü çok seviyorum, çünkü bizde az zamanda çok iş başardık. Su boruları ve altyapını değişmesinden dolayı çok mutluyum. Bundan sonra da üstyapıyı kısa zamanda tamamlayarak otobüslerimiz daha güzel yollarda hizmet verecekler. Ulaştırma Mastır Planını yapan çok az illerden biriyiz. Nisan ayında uygulamaya geçecek olan plan sayesinde trafikte rahatlama olacak, bundan sonraki büyüme plan dahilinde olacak. İlyas Küçükmidil ve arkadaşlarına hayırlı olsun diyor bol kazançlar temenni ediyorum “ diye konuştu.
Tekirdağ’daki bazı çalışmalarla ilgili bilgiler veren Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya da  “Hakkaniyetli ihale yaptıkları için Tekirdağ Belediye Başkanı  Adem Dalgıç’a ve Meclis Üyelerine, yerli araç aldıkları için de İlyas Küçükmidil’e ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  Emeği geçenlere  plaket verilirken ilk sürüşü kaptan koltuğuna geçen  Vali  Ali Yerlikaya yaptı.