Sahil Hattında 3. Etap Altyapı Çalışmaları Başladı

Altyapıya büyük önem veren özellikle de su şebeke hattının yenilenmesi, yeni yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının döşenmesi konusunda önemli çalışmaları gerçekleştiren Tekirdağ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, sahil hattında 3. etap kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasına başladı.
Sahil orduevi önünde gece yarısı gerçekleştirilen ve sabaha dek süren 2. etap çalışmalarının devamı olarak Orduevi ile Polisevi arasındaki atık su ve yağmur suyu hatlarını kapsayan 3. Etap çalışmaların başladığını belirten ve çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler, sahil hattında altyapı konusunda tarihi bir çalışmaya imza atıldığını belirterek,
“Tekirdağ sahil hattı zaman zaman aşırı yağışlarda sel sularına maruz kalıyordu. Bu bölgede yaptığımız çalışma ile 400’lük kanalizasyon ve 1400’lük yağmur suyu hatlarını döşedik. Bu şekilde sahilde tamamen sellenmenin önüne geçmiş olacağız. Aynı zamanda sahil bandında bulunan Kervan Restaurant’tan Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne kadar olan bölümde kanalizasyonlar denize akmaktaydı. Orduevi’nin önünden sahil yürüyüş bandındaki kolektör hattına 400’lük borularla yaptığımız bağlantı ile artık buradan denize kanalizasyon akmasının da önüne geçmiştik.
Şimdi de Orduevi ile Polisevi arasındaki bölgede çalışmalarımıza başladık. Bu hatta yaptığımız çalışma ile Ertuğrul Mahallesi’nin yağmur sularını burada toplayacağız ve sahil yolundan karşıya bağladığımız yağmur suyu hattımızla denize ulaştıracağız. Hem yağmur suyu hem de kanalizasyon hatlarını döşeyerek Cumhuriyet Meydanı’nın yükünü de hafifletmiş oluyoruz. Bu bölgedeki bağlantılarımızla hatları terfi merkezimize ulaştıracağız. Yağmur sularını da yine bu bölgeye yerleştirdiğimiz 1400’lük borularla denize ulaştıracağız ve bu sayede hem Köy Hizmetleri’nden bu tarafa gelen yağmur sularının önüne geçeceğiz hem de Cumhuriyet Meydanı’nda hiçbir risk kalmamış olacak.
Bir sonraki etapta da Kervan Restaurant tarafına doğru bağlantılarımızı gerçekleştireceğiz. Böylelikle tarihte yapılmamış bu çalışmaların hepsini Belediye Başkanı Adem Dalgıç’ın talimatı ile gerçekleştirmiş oluyoruz” dedi.