Rizeliler Gecesinde Konuşan Dalgıç ‘Sevgiyi, Dostluğu Ve Barışı Her Cm’ye Yaymak İçin Uğraşıyoruz’

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç,  CHP Genel Başkan Yardımcısı  Muharrem İnce, Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer, Av. Emre Köprülü, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Recep Palabıyık,  Merkez İlçe Başkanı Murat Emre Kervancılar, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Yiğiter ve Mehmet Özen, bazı partililer ile  beraber Tekirdağ Rizeliler Derneği tarafından Rize’nin Kurtuluşu ve Derneğin de 1. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Deniz Yıldızı Düğün salonunda düzenlediği dayanışma gecesine katıldı.
Gecede konuşan Belediye Başkanı Adem Dalgıç Belediye çalışmalarıyla ilgili kısa bilgilerde vererek “ Yaptığımız  zihniyet değişikliği mali disiplini,  imar disiplinini, yapı çalışmalarındaki  planlama, projelendirme disiplinini getirmiştir. Ve Bunların sonucunda da Tekirdağ’ımız önümüzdeki yıllara umutla bakan bir şehir haline gelmiştir. Bakanlarımız geldi sürekli üst düzey yetkililer Tekirdağ’ı ziyaret eder hale geldi. Çünkü Tekirdağ artık isminden en çok sözü edilen Türkiye’nin en çok göç alan şehri haline geldi. Büyükşehir oldu. Değerli Rizeliler, Tekirdağlılar, burda hep beraber kardeşçe bir topluluk içinde yaşıyoruz. Biz bu görüntünün Tekirdağ’ın her santimetrekaresine yayılması için, Sevgiyi, dostluğu,  barışı yaymak için uğraştık. İşte bunun içindir ki Tekirdağ’a yanlış bir şey yapmamak için  bütün işleri planlayarak yaptık. Planlamamız sonucunda geliştirdiğimiz projelerle de altyapıyı yaptık, biyolojik arıtma sistemimizin de ihalesine çıkacağız. Tekirdağ’ımız denizi,  havası temizlenmiş, altyapısıyla bütün çevreye önem vermiş bir şehir haline çok yakında gelecektir. Bu güzel  Kurtuluş yıldönümü ve derneğinizin de kuruluş yıldönümünü  kutluyor nice yıllar diyorum “ dedi.
Esprili konuşmasıyla salondakileri güldüren CHP Genel  Başkan yardımcısı Muharrem İnce de” Hayat bir bütün olmak, idealleri olmaktır. Siz de bir idealinizi Tekirdağ’da kurarak gerçekleştirmişsiniz, sizin Tekirdağ’a çok şey katacağınıza inanıyorum” diye konuştu.   Salonda geceye katılanları tek tek selamlayan Dalgıç ve Milletvekilleri Rizeli Yerel Sanatçı Erol Şahin’in muhteşem yorumuyla beraber Horon teperek geceye renk kattılar.
Geceyi onurlandıran tüm misafirlere teşekkür eden Dernek Başkanı Erol Biber de dayanışma gecelerinin  bundan sonraki  yıllarda da yapılacağını söyledi.