Pedallar Kansere Karşı Tekirdağ’da Döndü

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanlığı tarafından desteklenen, Roche firmasının da sponsor olduğu ‘Mavi Bisiklet Kanserde Erken Tanı İçin Yola Çık’ adlı kampanya çerçevesinde gerçekleştirilen bisiklet turuna, kansere karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen Tekirdağlı vatandaşlar bisikletleriyle büyük ilgi gösterdi.
Kampanya kapsamında uzman doktorların katılımı ile gerçekleşen ücretsiz seminerlere katılan vatandaşlar, meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilgilenme fırsatı yakaladı.
Valilik önünde gerçekleştirilen kampanyanın açılış töreninde, son dakika haberlerinden Van’da 7,2 şiddetinde deprem meydana geldiğini  öğrendiğini ve derin üzüntü duyduğunu dile getiren, ‘Oradaki vatandaşlara Allah kolaylık versin, hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlarına sabır diliyorum’ diyerek konuşmasına başlayan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, sağlıkta sporun çok büyük önem taşıdığını belirterek, “Sağlık için gerçekleştirilen her türlü her etkinliğin Tekirdağ Belediyesi olarak her zaman destekçisi olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Mavi Bisiklet kampanyasının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve bu kampanyaya büyük ilgi gösteren Tekirdağlılara sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.
Törende Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek’e, Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’a, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e, Group Florence Nightingale Meme Sağlığı Merkezi Direktörü ve Memeder Kurucu Üyesi  Prof. Dr. Vahit Özmen’e ve Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkan Yardımcısı Nejat Özgül’e,  Roche Medikal Direktörü Fulya Erman tarafından teşekkür şilti verildi. Ayrıca bağış taahhütnamesi de Nejat Özgül’e teslim edildi. Törene ayrıca Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen, Doç. Dr. Rüya Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler, Belediye Spor Kulübü Başkanı Ali Kılıç, A Milli Bisiklet Takımı sporcuları, Roche proje ekibi, Tekirdağlı vatandaşlar ve bisiklet sporcuları katıldı.
Törenin ardından pedallar kansere karşı çevrildi ve Tekirdağ bisiklet turu Valilik önünden start aldı.