Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü Tekirdağ?da törenlerle kutlandı. Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulması başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra Belediye Kültür Merkezi?nde bir kutlama programı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürü Halis İşler?in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti ve hep birlikte Öğretmen Marşını söyledi.
Milli Eğitim etkinliklerine katkı sağlayan kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür belgeleri ile emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya tarafından verildi.
İlk ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerle anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri ise Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük, Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ile Milli Eğitim Müdürü Halis İşler tarafından verildi.
Ödül takdiminin ardından Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi?nin hazırladığı sunumun gösterimi ile kutlama programı sona erdi.