Macar Dostluk Heyetinden Belediyemize Ziyaret

Macaristan’ın Borsod Abauj Zemplen şehrinden 3 günlük bir ziyaret için şehrimize gelen Macar dostluk heyeti, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Macar Prensi II. Ferenc Rakoczi ile pekişen dostluk konuşulurken, Başkan Dalgıç Tekirdağ hakkında, heyete tanıtıcı bilgiler verdi. Türk-Macar Dostluk ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulduğunu belirten Başkan Dalgıç, “Tekirdağ Belediyesi olarak Macar dostlarımızı Tekirdağ’da ağırlamaktan mutluluk duymaktayız” dedi.Ziyarette, Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss, Borsod Abauj Zemplen Şehri Valisi Ervin Demeter, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Pfliegler Peter, Milletvekili Sebestyen Laszlo, Kaymakam Dr. Komarami Eva, Sanayi Odası Başkanı Bihall Tamas, Dekan Dr. Torma Andras, Özel Kalem Müdürü Tersy Jozsef, Türk-Macar Dostluk Derneği Başkanı Güneş Gürseler, Macaristan’ın Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken ve heyette bulunan üyeler yer aldı.
Başkan Dalgıç ve Vali Yerlikaya diğer protokol üyeleri ile birlikte Macar heyetle daha sonra İlhan Restaurant’ta bir yemek yedi.