Macar Başkonsolostan Belediyeye Ziyaret

Macaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor  Macaristan Tekirdağ  Fahri Konsolosu Erdoğan Erken ve  Tekirdağ Türk Macar Derneği Başkanı Av. Güneş Gürseler’le beraber Tekirdağ Belediyesini ziyaret etti.
Belediye Başkan yardımcıları Av. Nevim Kaçar, Haldun Güler ve Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Op.ç Dr. Adem Dalgıç’la sohbet eden  Başkonsolos Gabor  konsolosluk çalışmaları hakkında bilgiler sundu.
Başkan Dalgıç ve Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler’den   bu yıl içinde yapımına başlanması  planlanan  Arıtma Tesisi ile bilgiler alan Gabor bu konuda uzman olan  Macar Organıca firmasının Türkiye’de yer almasının Macar hükümeti için önem arz ettiğini belirtti.Başkan Dalgıç  5 Milyar Japon Yeni olan kredinin İller Bankasına geldiğini yapım sürecinin de yaklaşık 18 ay olduğunu söyledi. Belediye Başkan yardımcısı Haldun Güler bir süre önce beraberindeki heyetle Macaristan’a giderek arıtma tesisleri ile ilgili bilgiler almıştı. Ziyaretten memnunluk duyduğunu ifade eden Başkan Dalgıç Başkonsolosa  çeşitli hediyeler verdi.