Konservatuvarımız 2012 Yılında Yitirilen Ustaları Unutmadı

Tekirdağ Belediye  Konservatuvarı  2012 yılında yitirdiğimiz Türk Halk Müziği ustaları için düzenlenen saygı konseri büyük ilgi gördü. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Halk Müziği Konserine Tekirdağ Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç’ın yanısıra, Belediye Başkan Yardımcısı Av.Nevim Kaçar, Belediye Meclis Üyeleri, Kültür Turizm Müdürü Mehmet Altaş,  Tekirdağ Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Nurcan Ildız, Konservatuvar Şefi Halil Yoruç ile çok sayıda Tekirdağ’lı sanatsever   katıldı.
 2012 yılında yitirilen ustaların hayatlarının  slayt gösterisi ile  anlatıldığı konserde Şef Mustafa Ozan yönetimindeki Tekirdağ Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu çeşitli yörelerden 18 türküyü koro ve solo olarak seslendirdi. İzleyenler tarafından ilgiyle dinlenen  koro büyük alkış aldı.  Konser sonrası Şef Mustafa Ozan’a çiçek vererek teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç emeği geçen herkese teşekkür ederken Konservatuvar Şefi Halil Yoruç da Tekirdağlılarla beraber yaşatılması gereken değerlerin bundan sonra da yaşatılacağını söyledi.
Kültür ve Sanata verdikleri önemi her defasında yineleyen Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ‘Tüm sanat dostlarına bizi bu güzel gecede yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu tip etkinliklerimize devam edeceğiz’ dedi.