Konservatuvar Kesin Kabul Sınav Sonuçları Açıklandı

Tekirdağ Belediye Konservatuarı 2012-2013 Eğitim Öğretim Dönemi Kesin Kabul Sınavları 29-30 Eylül tarihlerinde yapıldı. 348 adayın ön kayıt yaptırdığı konservatuara 181 örgün ve 41 hazırlık olmak üzere 222 öğrenci kabul edildi. Konservatuara gösterilen yoğun ilgi kültür ve sanat alanında önemli bir ihtiyacın karşılandığının göstergesi oldu. Konservatuar, bu eğitim öğretim döneminde de hem Tekirdağ hem de civar il ve ilçelerden gelecek yeni öğrencileri ile Trakya?nın en önemli sanat merkezi olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.
Tekirdağ Belediye Konservatuarında öğrenci olmaya hak kazanan adayalar 2-7 Ekim tarihleri arasında Kesin Kayıtları yaptırmaları gerekmektedir. Kazanan öğrencilerin kesin kayıt için Nüfus Cüzdan Fotokopisi, İkametgâh, Sağlık Raporu, Öğrenim Durum Belgesi, 18 yaşından büyükler için Sabıka Kaydı ve Belediye veznelerine yatırılması gereken 1. Dönem Harcı olan 400 TL?lik ödendi makbuzu ile birlikte konservatuara gelmeleri gerekmektedir. Hazırlık Sınıfı Öğrencileri ödemelerini konservatuar öğrenci işleri bürosuna yapacaklardır.
Tekirdağ Belediye Konservatuarına Misafir Öğrenci olarak katılmak isteyenlerin en geç 24 Ekim 2012 tarihine kadar konservatuara başvurmaları gerekmektedir. Misafir öğrenciler aldıkları kredi başına ödeme yapacaklardır.
Tekirdağ Belediye Konservatuarı 2012 2013 Eğitim Öğretim Dönemi 6-7 Ekim tarihlerinde başlayacaktır. Konservatuarımızın tüm öğrencilerine yeni dönemde başarılar diliyoruz.
Konservatuar Kesin Kabul Sınav Sonuçlarını Tekirdağ Belediyesinin internet sitesinde Etkinlikler bölümünden Konservatuarı seçerek görebilirsiniz.