Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Tekirdağ’da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz bir dizi etkinliğe katılmak üzere Tekirdağ’a geldi. Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da gerçekleştirilen 3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumuna katılan Bakan Yılmaz, açılış konuşmasında girişimciliğin kalkınmadaki önemine değindi. Girişimciliğin kalkınmanın lokomotifi olduğunu belirtti.
Vali Vekili Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ın katıldığı sempozyumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Soysal, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi de birer konuşma yaparak kalkınma ve girişimcilik konusunda görüşlerini belirttiler.
Bakan Yılmaz ve beraberindeki heyet daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Ergene Havzası Eylem Planı ve Islah OSB Sunumu toplantısına katıldı. Bakan Yılmaz toplantının ardından Kırklareli’ye hareket etti.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*