İzcilerden Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü’ne Ziyaret

Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu İzcileri Tekirdağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nü ziyaret ederek hazırladıkları Atık Yağları Toplama Projesi’nde Belediye ile ortak çalışmak istediklerini dile getirdiler.
Tekirdağ Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu İzci grubu, bir grup öğretmen ve veliyle Tekirdağ Belediyesi’ni ziyaret etiler. İzcilerin yaptığı projelerle ilgili bilgiler veren izci sözcüleri hazırladıkları ‘Atık Yağları Toplama’ projesi ile ilgili broşür ve diğer konularda destek istediler.
Daha önce Mavi kapak toplama projesiyle halka duyarlılık kazandırdıklarını, bu projeyle de aynı duyarlılığı oluşturmak istediklerini belirten okul yetkilileri, atık yağları toplama projesinde Belediye ile protokol imzalayarak beraber çalışmak istediklerini söyledi.
Çevre konusunda müdürlük olarak çok çalıştıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Köksal Akdağ, “Çevre Müdürlüğü olarak çevre konusunda yapılacak çalışmalara destek olmaya hazırız” diye konuştu. Ziyarette Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli mühendisler de hazır bulundu.