İtfaiyemiz 50. Eğitim Seminerini Gerçekleştirdi

Tekirdağ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitim çalışmaları kapsamında, 50.si gerçekleştirilen itfaiyeyi tanıtma ve sevdirme semineri İtfaiye Müdürlüğü Eğitim salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz?in de katılımlarıyla Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 2. sınıf Öğrencilerine verildi.
Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, ?Belediye Başkanımız Op. Dr. Adem Dalgıç?ın özellikle belirttiği şehrimizin kent kültürü ile buluşmasının ancak altyapı ve üstyapı yatırımlarını yaparken aynı zamanda sosyo-kültürel faaliyetlerin de birlikte yapılmasıyla gerçekleşebileceği vizyonu ile tüm müdürlüklerimiz eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına özel önem vermektedir.
Bu vizyon ve kapsamda 2009 yılından beri itfaiye müdürlüğümüz çalışmalarının alanı genişletilmiş ve eğitim kurumları dahil toplumun tüm kesimine afet ve risk eğitimleri farklı içerikle verilmeye başlanılmıştır.
Çocuklarımızın her an afet ve riske hazırlıklı olmalarını onların anlayacağı, eğitici kitaplar, filmler ve eğitim materyalleri ile eğitmenlerimiz ile iki yıldır veriyoruz? dedi.
Eğitim semineri sonrasında itfaiyemizi tanıtıcı kitaplar hediye edildi. İtfaiye Müdürü Erkan Durgut, Tekirdağ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak bundan sonra da gerek okullarda gerekse itfaiyemizde öğrencilere yönelik eğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yanı sıra tatbikatlara da devam edeceklerini söyledi.