Hüseyin Pehlivan İlköğetim Okulu İzcilerinden Belediyemize Ziyaret

Tekirdağ Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’la görüşen Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu İzcileri hazırladıkları Atık Yağları Toplama Projesi’nde Belediye ile ortak çalışmak istediklerini dile getirdiler.
Tekirdağ Hüseyin Pehlivan İlköğretim Okulu İzci grubu, Okul Müdürü Bülent Güler ile bir grup öğretmen ve veliyle Tekirdağ Belediyesi’ni ziyaret etiler. İzcilerin yaptığı projelerle ilgili bilgiler veren izci sözcüleri hazırladıkları ‘Atık Yağları Toplama’ projesi ile ilgili broşür ve diğer konularda destek istediler.
Daha önce Mavi kapak toplama projesiyle halka duyarlılık kazandırdıklarını, bu projeyle de aynı duyarlılığı oluşturmak istediklerini belirten Okul Müdürü Bülent Güler, atık yağları toplama projesinde Belediye ile protokol imzalayarak beraber çalışmak istediklerini söyledi.
İzcilerin ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten ve çevreye verdiği önemden dolayı kendilerine teşekkür eden Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, “Güzel bir çevre projesi hazırlamışsınız. Biz de Tekirdağ Belediyesi olarak atık yağları yerinden topluyoruz. Çevreyi hep beraber temiz tutmamız lazım. Dünyadaki çevresel uygulamaların aynısı bizde de var, ancak en büyük iş halkımıza düşüyor. Çocuklarımızın da küçük yaşlarda çevre konusunda eğitilmesi gerekiyor. Çevre hepimizin için, gelecek için en önemli değerimiz” dedi.
Çevre konusunda da çok çalıştıklarını ifade eden Başkan Dalgıç “Çevre Müdürlüğümüzü kurduk. Arıtma tesisi ile ilgili çalışmalarımızda da büyük yol aldık. Arıtma tesisini en kısa zamanda Tekirdağ’a kazandırarak halkımızı büyük bir sıkıntıdan kurtaracağız” diye konuştu.
Küçük İzciler Başkan Dalgıç’a Atatürk fotoğrafının bulunduğu bir tablo hediye ettiler.