Ergene Nehri Bilgilendirme Toplantısı Meclis Salonu’nda Yapıldı

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ergene Nehri Eylem Planı ile ilgili bilgilendirme toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Başkanlığında gerçekleştirildi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ceyhan tarafından Ergene Nehri’nin temizlenmesi ile ilgili hazırlanan eylem planı ve yapılan çalışmalar ile ilgili katılımcılara sunum eşliğinde bilgilendirmede bulunuldu.
Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç toplantıda yaptığı konuşmada, Ergene Nehri ve Ergene Havzası ile ilgili önemli adımlar atıldığını belirterek, “Biz de Tekirdağ Belediyesi olarak çevre temizliğine büyük önem veriyoruz. Özellikle sahil kesiminde yaptığımız altyapı çalışmaları ile denize açıkta akan kanalizasyonları sistemimize bağladık. Biyolojik arıtma tesisi ile ilgili ihale aşamasına geldik. Ergene Nehri’nin kirliliğinden en çok etkilenen illerin başında Tekirdağ geliyor. Sanayi kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları hep birlikte yapılan çalışmalar sonucunda Ergene Nehri’nin eski güzel günlerine döneceğine inanıyorum” dedi.
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler’in yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ve ilgili personeller katıldı.