Edirne Gençlikspor Maçını İzleyen Başkan Dalgıç Tekirdağspor’u Başarısından Dolayı Kutladı

Türkiye Bölgesel Amatör Ligi 11. Grubun derbi maçında şampiyonluk adaylarından Edirne Gençlik Spor ve Tekirdağspor arasında oynanan maçta Tekirdağspor gülen taraf oldu.
 Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı’nın yanısıra Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi,  Yeniçiftlik Belediye Başkanı Kadir Ünal,Emniyet  Müdürü Ali Yılmaz, Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yiğiter ile bazı partililer ve diğer yetkililerin de izlediği maça taraftarlar da yoğun ilgi gösterdi.
 Stadın açılış maçında sahayı dolduran 3000 bin Taraftar  maç boyunca tezahüratı eksik etmedi. Hızlı tempoda geçen maçta Tekirdağ spor Nazım ve Bülent’in ayağından kazandığı  2 golle  lider Edirne Gençlik sporu 2-1 mağlup etti, aradaki puan farkını 4’e düşürdü ve Edirnespor da ilk mağlubiyetini almış oldu. Taraftarların  Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç ve Tekirdağspor Başkanı Gürsel Erbap’a  sevgi gösterilerinde bulunduğu maçın ilk dakikalarında Tekirdağspor Celil’in ayağından penaltı kaçırdı. Edirnespor’un tek golünü Ulaş kaydetti. Puanını 20’ye çıkararak 4. Sıradaki yerini koruyan Tekirdağspor gelecek maçlar için de büyük umut verdi.
Tekirdağspor’un  başarısından dolayı  sporcuları ve yöneticileri kutlayan  Tekirdağ Belediye Başkanı Adem  Dalgıç Belediye olarak Tekirdağspor’a olan desteklerini  sürdüreceklerini söyledi.