Dereağzı’nda Uzun Yıllardan Beri Yapılamayan Menfez Geçişi Başladı

Tekirdağ’da yıllardan beri yapılamayan çalışmalara yapan, altyapıda ilklere imza atan Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Başkanlığındaki Tekirdağ Belediyesi, şehrin gelişmesi için önemli bir çalışmaya daha imza atarak Dereağzı Deresi menfez geçişi çalışmalarına başladı.
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen aşırı yağışlarda taşma ihtimali oluşan Dereağzı Aydınpınar Deresinin düzenlenmesi çalışmalarına başlayan Tekirdağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Dereağzı Deresi’nin ıslah çalışmaları için düğmeye basıldı.
Çalışmaları yakından takip eden ve Başkan Yardımcıları Sinan Çetiz ve Haldun Güler’den çalışmaların gidişatı ile ilgili bilgi alan Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Aydınpınar Deresi Menfezi’nde tarihi çalışmaya imza attıklarını belirterek, “Dereağzı Deresinin ıslahı ile ilgili uzun yıllardan beri yapılamayan çalışmayı hayata geçiriyoruz. Beton kanal şeklinde menfez geçişini gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Son yağmurlarda yaşanan sıkıntının ardından çalışmalara başladık. Buradaki çalışmayı kısa sürede tamamlayarak yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve uzun yıllardan beri yapılamayan tarihi bir hamleyi daha hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. Beton kanal menfez geçiş çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak kapatılması ve yolun daha geniş bir köprü yapılmak suretiyle tekrar trafiğe açılması hedefleniyor.