Dalgıç ‘Müzik Aleti Çalamadım Ama Konservatuvarı Kurarak Hayalimi Gerçekleştirdim’

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Namık Kemal Üniversitesi tarafından Rektörlük Konferans Salonunda  düzenlenen ‘Başarı Öyküsü’ adlı konferansa katıldı.
Dalgıç’n yanı sıra, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal, akademisyenler, bazı bürokratlar ve öğrencilerin ilgiyle izlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin  Holdingin başarı öyküsünü anlattı.
İnsanın önemine değinen Şahin “15 ülkede 10 bin çalışanımız var. Ciromuz da 1 milyar dolar civarındadır. 50 milyon kişiyi giydiriyoruz, turizm ve tekstilin yanı sıra birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Kendi kaderini tayin eden insan olmadan başarılı girişimci, lider olamazsınız. Size zarar veren alışkanlıkları terk edin, düzenli olmak da verim getirir” dedi.
Şahin ve Rektör Şimşek’le beraber öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan  Başkan Adem Dalgıç Şahin’e aydınlatıcı bilgileri için teşekkür etti.  Daha önceden Belediye Başkanı olmak gibi bir düşüncesi olmadığını ancak şehrin sorunlarını görmeye başladıktan sonra bu kararı verdiğini dile getiren Dalgıç “Daha önceden ihmal edilen birçok sorunu çözdük. Geleceğe ümitle bakan bir Belediye olduk” dedi.
Bir öğrencinin “Şimdiye kadar hayal edip te yapamadığınız şey nedir?” sorusunu cevaplayan Dalgıç “Bir müzik aleti çalmayı çok istedim, başaramadım. Ancak  birçok öğrenciye sanatı öğretmek için Belediye Konservatuvarı kurarak hayallerimi gerçekleştirdiğim için mutluyum” şeklinde konuştu.
Daha önceleri inşaat mühendisi, müteahhit olmayı hayal ettiğini anlatan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek de bu hayalini rektör olduktan sonra üniversite bünyesinde birçok inşaat yaparak gerçekleştirdiğini söyledi.
Konferans sonunda Şahin’e  Başkan Dalgıç ve Rektör Şimşek tarafından çeşitli hediyeler verildi.