Çanakkale Şehitlik Gezileri Başladı

Tekirdağ Belediyesi tarafından düzenlenen  Çanakkale Şehitlikleri  gezileri başladı. Çanakkale Deniz Zaferinin 98. Yılında başlatılan gezilerin ilk gününde Valilik önünden kalkan ve Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Belediye Başkan Yardımcısı Av. Nevim Kaçar ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü  Nurcan Ildız  tarafından uğurlanan 6 otobüs yaklaşık  300 vatandaşımızı Şehitliklere götürdü.
Rehber eşliğinde  Şehit Onbaşı Anıtı, Şahdere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya çavuş Anıtı, Mehmetçiğe saygı Anıtı, 57. Alay şehitliği ve Conk Bayırı’nı ziyaret eden vatandaşlar aynı günün akşamı Tekirdağ’a döndüler.
Ramazan ayına kadar devam edecek Çanakkale Şehitlikleri gezileri için her gün Valilik önünden otobüs  kaldırılarak  vatandaşlara tarih kokan yerler gezdirilecek.
 
 Gezilerin aralıksız devam edeceğini belirten Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ‘ Vatandaşlarımızın Dünya Savaşının yapıldığı yerleri görmesini ve o günleri yaşamasını istiyoruz. Ramazan ayında da Edirne gezisi yapacağız “ dedi.