Belediyemiz Tarihi Çeşmelere Sahip Çıkıyor

 
Tekirdağ Belediyesi, Plan ve Proje  Müdürlüğü bugüne kadar unutulmuş tarihi ve kültürel  varlıklarımızın korunarak yaşatılması, kentimize kazandırılması için birçok  proje yapıyor.
  Bu kapsamda halen  8 adet tarihi çeşmenin Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon çalışmasının  devam ettiğini belirten  yetkililer  Çağalzade İbrahim Bey Çeşmesinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan onayının  alındığını ve bu çeşmede en kısa zamanda   restorasyon çalışmaları başlatılacağını söylediler.
 Karabayır Çeşmesi,  Kazım Karabekir Çeşmesi ile Hamamı Mehmet Paşa Çeşmesinde proje çalışmalarının tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na onay için  sunulduğunu hatırlatan yetkililer onaylandığı takdirde bu çeşmelerde de restorasyon çalışmalarına başlanacağını belirttiler.   
 Belediye Yetkilileri  “Çiftlikönü Şadırvan Çeşmesi, Kahvecioğlu Süleymanağa Çeşmesi, Özdoyuran Camii yanı Tarihi Çeşme ile Vakıfavlu Çeşmesinde de proje çalışmalarımız devam ediyor” dediler.