Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Belediyemizin 4 Yıllık Çalışmalarını Basınla Paylaştı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, çalışan gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gününü kutladı ve Belediyenin 4 yıllık faaliyetlerini anlattı.
Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, 2012 çalışmalarını içeren 20 dakikalık tanıtım filminin izlenmesinden sonra son 4 yılın özetinin yer aldığı 2009-2012 faaliyet sunumunu kürsüden yaptı ve 20 müdürlüğün gerçekleştirdiği çalışmaları tek tek ele alarak detaylı olarak anlattı.
Tarsal Turistik Tesislerinde gerçekleştirilen ve Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile Belediye Müdürlerinin de katıldığı toplantıda gazetecilerin gününü ve yeni yılını kutlayan Başkan Dalgıç, Belediyenin Vizyon ve Misyonunu yeniden tanımlayarak, zihniyet değişimini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi, yeni müdürlüklerin kurulması ve mali disiplinin sağlanması konularında da yapılan çalışmaları anlattı.
2009 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühü ile göreve geldiklerini hatırlatan Başkan Dalgıç, “Göreve gelmeden önce vizyonumuzu anlattığımız kitapçığımız ve bu vizyona bağlı kalarak halkımıza verdiğimiz sözler vardı. Çalışma arkadaşlarımla birlikte oluşturduğumuz projeler Tekirdağ’da hayata geçmek için bekliyordu. Tekirdağ vizyonel bir değişikliği istiyordu. Arkadaşlarımla birlikte geceli gündüzlü çalıştık bu projelerin nasıl ne şekilde gerçekleştirilebileceğini ortaya koyduk.
Göreve geldikten sonra Belediye Başkan Yardımcısı arkadaşlarımla projeleri gerçekleştirmek için nerden başlayacağımıza baktık. Meclis üyesi arkadaşlarımla saatlerce istişare ettik, bir ruh, bir çalışma aşkı vardı, kimse çalışmaktan kaçmadı. Özellikle müdürlerimiz göreve geldiğimde ne onlar beni tanıyordu ne ben onları, kimse kimseyi tanımıyordu ama bugün Tekirdağ için bir yürek, tam bir ekip olduğumuzu görmekten büyük keyif alıyorum. İnşallah bu ekip önümüzdeki dönemde de Tekirdağ’ın vizyonunu değiştirmeye devam edecek. Tekirdağ’ın sesini Türkiye’de hatta Avrupa’da, Dünyada duyurmaya devam edecek, bundan benim hiç kuşkum yok” dedi.
Başkan Dalgıç, yaklaşık 3 saat süren basın toplantısında, ‘Büyüyen ve Gelişen Tekirdağ Projelerini’, Sosyal Belediyecilik, Yeşil Bir Tekirdağ, Alt Yapı ve Üst Yapı Projeleri, Çevre ve Şehircilik Hizmetleri olarak müdürlükler bazında katılımcılar ile paylaştı. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Başkan Dalgıç, basın toplantılarının bundan sonra belirli aralıklarla da yapılmaya devam edeceğini söyledi.