Bedensel Engelli Aslan’a Dalgıç’tan Karne Hediyesi

Tekirdağ Belediye Başkanı Op.Dr. Adem Dalgıç devletin desteğine kendi de destek vererek 2. Sınıf öğrencisi 8 yaşındaki  Aslan Adutalp’i  mutlu etti.
 Bedensel engelli olan Aslan Adutalp için devletin verdiği özellikli akülü araç kullanabilir raporu ile birlikte Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün verdiği desteğe bir destek de Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç’tan gelmesi sonucunda teneffüslerde arkadaşları ile bahçeye çıkamayan ve her an bir başkasının yardımı ile yaşantısını sürdüren küçük öğrenci Başkan Dalgıç’a ‘şimdi bu benim karne hediyem oldu, teşekkür ederim’ dedi.
 Kent Konseyi Başkanı ve Kent Konseyleri Birlik Başkanı Levent Gündoğdu ve Tekirdağ Belediyesi Tekomer sorumlusu Murat Yıldız ile birlikte evinde ziyaret ettiği küçük öğrencinin karnesi inceleyip düşük not olmadığını gören Dalgıç Adutalp’i tebrik etti ve  ‘Kardeşimiz  Okuluna daha rahat gidip gelecek,  aracını güle güle iyi günlerde kullansın’ diye konuştu.
Yapılan çalışmalar konusunda da Belediyeye teşekkür eden   küçük öğrencinin mutluluğu gözlerinden okundu.  Başkan Dalgıç mesleği gereği de engellileri en iyi anlayanlardan biri olduğuna dikkat çekerek ‘Engellilere hep önem verdik. Trakya’daki ilk Engelliler Koordinasyon Merkezini kurduk. Medikal malzeme yardımlarının yanı sıra ücretsiz danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Engelli yakınlarına refakatçi kartı, engellilere yönelik eğitim çalışmaları yapıyoruz. 444 18 15 Numaralı telefonumuzu arayarak engelli hizmet aracını talep edenleri evlerinden alıp istedikleri yere götürüyoruz. Kısacası engellilerimizin hayatlarını en iyi şekilde devam ettirebilmesi için her türlü çalışmayı yapıyoruz’ dedi