Başkan Dalgıç ‘Türk Hakemliği Son Yıllarda Hatırı Sayılır Yere Geldi’

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Başkan yardımcısı Eyüp Yiğiter ile birlikte Tekirdağ İl Hakem Kurulu tarafından Bahçe Restaurantta düzenlenen Kokart törenine katıldı.    Eski Milli Hakemlerden Doğan Babacan’ın da onur konuğu olarak katıldığı yemeğe ayrıca Edirneli süper lig hakemi Özgür Yankaya, Türkiye İl Hakem Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Kaya, Futbol İl Temsilcisi Zafer Ögatlar,  Çevre İl ve İlçelerden gelen hakemlerde ilgi gösterdi.
Açılış konuşmasını yapan Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Rıza Özahioğlu katılan herkese çok teşekkür ederken Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç da  son yıllarda Türk hakemliğin yurt dışında da hatırı sayılır bir yere geldiğini belirterek “ Tüm camiayı kutluyorum. Gerçekten de başarılı bir dönem geçiriliyor. Bu başarılar  genç hakem arkadaşlara da sirayet eder diye düşünüyorum, onları çok daha iyi yerlerde seyrederiz, kendilerine meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi.
Yemin ederek  Herkes İçin Futbol Hakemliğinden İl Hakemliğine terfi eden 12 genç hakeme kokartları Başkan Dalgıç ve diğer yetkililer tarafından takdim edildi.