Başkan Dalgıç TOBB’un Ödül Törenine Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Tekirdağ’da düzenlediği Tekirdağ’a Değer Katanlar  için  düzenlenen ödül törenine katıldı.
Tekirdağ Belediye Kültür Merkezinde Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yanısıra Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağ Milletvekilleri Ziyeaddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Bülent Belen, Ticaret Borsası Başkanı Osman sarı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Yiğiter, Av. Nevim Kaçar, çevre il ve ilçelerden gelen Borsa ve Oda başkanları ,Meclis üyeleri ile bürokratlar ve çok sayıda işadamının  katıldığı  ödül töreninde konuşan Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman sarı  Borsanın çalışmaları hakkında bilgiler sundu ve Tekirdağ’a katkı veren işadamlarına teşekkür etti.
Tekirdağ’ın her geçen gün önemini arttırdığını anlatan  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay Odalar ve Borsalar Birliğinin çalışmalarına destek veriyoruz. Çalışmalarımız durmayacak var gücümüzle çalışamaya devam edeceğiz” dedi.
Eski çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olan Tekirdağ Milletvekili, Özlem Yemişçi de kadın girişimcilere verdiği önem için Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. 
 Konuşmasında Tekirdağ’da insanların birbiriyle barışık olduğuna dikkat çeken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise tek zarar edilmeyen sektörün eğitim sektörü olduğunu belirterek “ Biz kalifiye eleman arayan özel sektöre meslek sahibi elemanlar yetiştiriyoruz. Maaşlarını ve sigortalarını da karşılayarak onları iş sektörüne kazandırıyoruz. Türkiye özel sektör sayesinde daha da zenginleşecek” diye konuştu. 
Her ile 1 okul kampanyasında Tekirdağ’da da bir okul yaptırılacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu Tekirdağ’lı ünlü Şair Namık Kemal’in kendi el yazısıyla yazdığı ilk  tiyatro eserini Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e hediye etti.
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya da işadamlarına bol kazançlar diledi ve Tekirdağ’a yapacakları okul için Hisarcıklıoğluna teşekkür etti.
Toplantı sonrası Tekirdağ’da yüksek miktarda vergi veren işadamlarına protokol tarafından plaketleri verildi. Tekirdağ Belediyesini de ziyaret eden Hisarcıklıoğlu  Bakan Dalgıç’tan bilgiler aldı. Dalgıç şeref defterini imzalayan TOBB Başkanına  günün anısına hediye verdi.
Dalgıç Tekirda’ğa değer  katan  işadamlarını da kutladı.