Başkan Dalgıç Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne Katıldı

3 – 4 Ekim ‘Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de 81 il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak 3 Ekim Çarşamba günü her ilde yörelere özgü sloganlar geliştirilerek, yürüyüş ve çeşitli etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırılmış; bu doğrultuda da ilimizde ‘ YÜRÜYELİM BE YA’ sloganı ile planlaması yapılan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Sahil dolgu sahadan Yelken Kulübü’ne kadar olan mesafede Vali Ali Yerlikaya’nın da katılımıyla gerçekleşti.Halkın yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte; İl Halk Sağlık Müdürlüğünce ‘Obezite ile Mücadele’ logolu sticker dağıtılmasının ardından Vali Yerlikaya, bu etkinlikte ilgili olarak ‘Sağlıklı bir yaşam için herkesin spor yapması gerektiğine vurgu yaptı. Günlük hayatta hepimizin zorlanmadan, kolaylıkla yapabileceği en basit eylem olan yürüyüş ile bile, bu çağın hastalığı olan Obezitenin önüne geçilebileceğini’ söyledi.
İlimizdeki yürüyüş sloganı olan ‘YÜRÜYELİM BE YA’ yı da söylemeyi ihmal etmeyen Vali Yerlikaya, o zaman ne duruyoruz, Haydi Hep Birlikte ‘Yürüyelim Be Ya’ diyerek yürüyüşün startını verdi.
Yürüyüşe Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehtap Şen, İl Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Akdağ, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Halis İşler ve daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Yürüyüş sonunda yürüyüşe katılanlara sağlıklı yaşamın simgesi olan ‘Yeşil Elma’lardan dağıtıldı. Yürüyüşe katılanlara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından katılım belgesi de verildi.