Başkan Dalgıç Ram Trakya Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ve Birlik Müdürü Sinan Çetiz Bulgaristan’ın Ram Trakya Belediyeler Birliği yönetiminin daveti üzerine Bulgaristan’da Ram Trakya Belediyeler Birliği faaliyet döneminin son Genel Kurul Toplantısına katıldılar.Bulgaristan’ın Stralca İlçesinde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı’nda açılış konuşması yapan Ram Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Katya Doyceva Dünya üzerinde Belediye Birlikleri’nin, Belediyelerin arzu ettikleri başarılı çalışmaları gerçekleştirmesinde öncü kuruluşlar olduğunu belirtirken, Bölgesel gelişimlerde de en büyük paylardan bir tanesinin Belediyelerin yanında yine Belediye Birlikleri olduğunu söyledi.
Birlik Başkanı Tvarditsa Belediye Başkanı Doyceva; konuşmasında Türk misafirperverliğine de değinerek, Türkiye’de Trakyakent Belediyeler Birliği’nin düzenlemiş olduğu ve Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ın daveti üzerine bazı büyük organizasyonlarda yer aldıklarını ve bu organizasyonlarda iki ülke adına dostluklarını daha da perçinleyen iyi ilişkiler kurulduğunu deklare etti. Doyceva; yapmış oldukları daveti geri çevirmeyip aralarında bulunmalarından dolayı  kendilerine destek veren   Trakyakent Birlik Başkanı Dalgıç ve Birlik Müdürü Sinan Çetiz’e teşekkürlerini sundu.
Toplantı da Trakyakent adına açıklamalarda bulunan Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç,iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğin gün geçtikçe güçlendiğine değinirken, bu çerçevede ortak işbirliğine dayalı programlar ve düzenlemiş oldukları ortak etkinliklerin daha da arttırılması gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Başkan Dalgıç, yapılan davet dolayısıyla toplantıda yer almaktan onur duyduğunu belirtirken, Ram Trakya Belediyeler Birliği yönetimine teşekkür etti.
Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz’de toplantıda, Trakyakent Belediyeler Birliği’nin 2009 yılından bu yana içinde bulunduğu Çalışmalar, Etkinlikler, Projeler ve Eğitim Programlarını içine alan kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Çetiz gerçekleştirdiği sunumda Trakyakent, Euro Region Avrupa Sınır Bölgeleri Genel Sekreterliği (AEBR), Balkan Çevre Birliği (B.EN.A), Bölgesel Çevre Merkezi (REC) ve Uluslararası Folklor Festivalleri ve Halk Dansları Organizasyonu (CIOOF) Ortak Başkanlığında gerçekleştirdiği toplantı programlarını da Genel Kurul’da paylaşırken, amaçlarının Trakyakent Belediyeler Birliği’nin bölgesel ve uluslar arası çalışmalarda daha aktif olmasını sağlamak ve bu çalışmalarda etkin şekilde yer almasını görmek olduğunu ifade etti.
Toplantı’nın Ana gündem maddesini; Ulusal ve Avrupa Birliği tarafından sağlanan finansmanlarla yürütülen projeleri görüşme ve gelecek projelerin değerlendirilmesi konuları oluştururken, Ram Trakya Belediyeler Birliği Üyeleri  toplantıya büyük ilgi gösterdi.