Başkan Dalgıç Osmanlı Can Camii’nin Açılışına Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Hürriyet Mahallesi’nde yaptırılan Osmanlı Can Camii’nin açılışına katıldı.
Hürriyet Mahallesi Migros arkasında inşa edilen Osmanlı Can Camii’nin açılış töreni Kuran-ı Kerim okunması ile başladı. Törende bir konuşma yapan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Tekirdağ Belediyesi olarak camiler konusunda hassas davrandıklarını belirterek, “Camilerimizin temizliğinden çevre düzenlemesine kadar talep edilen birçok ihtiyaçlarını Tekirdağ Belediyesi olarak elimizden geldiğince karşılama gayreti içerisindeyiz. Ancak büyükşehir kanunu ile birlikte ibadet yerlerine daha fazla destek verebilmemiz söz konusu olacak. Şehrimize bu güzel caminin kazandırılmasında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Osmanlı Can Camii’nin açılışı, Vali Yardımcıları Mahmut Yıldırım ve Zeki Kaya ile Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Müftü Mahmut Gürlen, Osmanlı Can Camii Yaptırma Derneği Başkanı Akif Can ve Camii imamı Harun Taştekin tarafından kurdela kesilerek gerçekleştirildi. Açılış törenine Belediye Başkan Yardımcıları ile Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.
Açılışın ardından Osmanlı Can Camii’nde ilk Cuma namazı kılındı. Cuma Namazı çıkışında da vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi.