Başkan Dalgıç Öğrenci Sohbetlerine Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Tekirdağ Belediyesi Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından hazırlanan Öğrenci Sohbetleri projesinin ilk konuğu oldu.
Okul binasında otantik bir ortamda gerçekleştirilen sohbete Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Boran, Tekirdağ Belediyesi Özel Kalem Müdürü Feride Ataç ile Okul Müdürü Ahmet Coşan ve öğretmenler de katıldı.
Sohbette öğrencilerin  çeşitli sorularına da cevap veren Dalgıç  bu projenin yararlı olacağını belirterek hayatındakibazı anıları paylaştı. Dalgıç “Çocukken bir böbrek enfeksiyonu geçirdim. Belki de bu yüzden, bana büyüyünce ne olacaksın dediklerinde ben de hep doktor olacağım derdim. Bu hastalık beni doktor olmaya yönlendirdi. Doktorluk yaparken de çok zor şartlarda çalıştım. Son zamanlara kadar siyaseti hiç düşünmedim, ancak daha sonra birilerinin bu taşın altına elini sokması gerektiği, Tekirdağ’da değiştirilmesi gereken konular olduğunu düşündüğüm için siyasete atılarak Belediye Başkanı oldum. Doktorluğu da özlüyorum ancak Belediyede de yapılması gereken çok iş var, onun için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi. 
Lise dönemlerinde öğretmenleriyle hiçbir problem yaşamadığını anlatan Dalgıç “Okuldan kalan zamanlarımızda amatörce masa tenisi, basketbol ve atletizmle uğraşırdım, Üniversitede de dağcılık yaptım, ancak profesyonel olarak yapmak isterdim. Her zaman sınıfın iyilerindendim ve lise son sınıfta çalışmalarımı daha da hızlandırarak üniversiteye hazırlandım. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra ihtisas için Uludağ Üniversitesine alınacak tek kişi olarak, ilk tercihimle girdim. Bulunduğum mevkilerin çalışma disiplinine her zaman uydum.” diye konuştu.
Okul Korosu tarafından söylenen Tekirdağ’ın Üzümü ve Çıktım Şarköy’ün Yoluna türkülerine de eşlik eden Başkan Dalgıç “Okuldayken teneffüs aralarında o zamanın  meşhur olan İndim Havuz Başına türküsünü hep beraber, söylemekten zevk alırdık” dedi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boran öğrencilerden Başkan Dalgıç’ın  istikrar, özgüven, çalışkanlığı ve başarı öyküsünü araştırılmasını isterken, Milli Eğitim Müdürü Halis İşler de “Doktorlukta da siyasette de güzel işler yapan, Milli Eğitimimize büyük katkılar sağlayan başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Dalgıç ayrıca okul şeref defterini de imzaladı..