Başkan Dalgıç Kanal 59’da Canlı Yayına Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Kanal 59 Televizyonunda yayınlanan Yerel Gündem adlı programa canlı yayın konuğu olarak katıldı.
Nurgül Ardalı’nın sunduğu programda Tekirdağ Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları anlatan ve gerçekleştirilecek olan projeler ile ilgili bilgiler veren Başkan Dalgıç, Tekirdağ’ın tarım, sanayi, kültür, turizm vs. her sektörü içinde barındıran bir kent olması için çalıştıklarını söyledi.
Tekirdağ Belediyesi olarak göreve geldikleri günden bu yana başta altyapı olmak üzere her alanda projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Dalgıç, “Önce altyapı düşüncesiyle hareket ettik. Altyapıyı tamamlamadan üstyapıya geçmedik geçmeyeceğiz. Tekirdağ’ı yapboz tahtası haline getirmek istemiyoruz. Yeni kanun ile birlikte artık birçok konuda büyükşehir belediyesi gibi çalışmaya başladık. Dolayısıyla zaten yoğun olan çalışma tempomuz daha da arttı. Ancak biz şikayetçi değiliz. Tekirdağ için var gücümüzle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Vatandaşların merak ettiği birçok konuya açıklık getiren Başkan Dalgıç pazaryeri konusunda da son aşamaya gelindiğini ifade ederek, “Yeni kapalı pazaryeri için yer bulundu. Komisyondaki arkadaşlarımız esnaf odalarımızla birlikte çalışmalarını sürdürüyorlar. 2013 yılı bitmeden pazaryerini mevcut yerinden kaldırıp yeni yerine taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Havaların ısınmasıyla birlikte asfalt çalışmalarına hız vereceklerine değinen Başkan Dalgıç, “Hemen her gün ekiplerimiz şehrin en az 8 noktasında çalışma yapıyorlar. Gerek tamirat, gerek parke taş gerek se de asfalt çalışmalarımız sürüyor. Ancak asfalt çalışmasını sıcak havalarda yapmak istiyoruz. 2013 yılı bu anlamda yol konusunda atılım yılı olacak.
Göreve geldiğimizden bu yana her yıl gelirlerimizi katlayarak artırdık. Giderlerimizi kontrol altına aldık. Mali disiplini sağladık. Tekirdağ Belediyesi artık her yönüyle büyükşehir belediyesi olmaya hazırdır. Nüfusu büyük bir hızla artan, sürekli göç alan ve gelişen bir kent olan Tekirdağ’ın geleceği parlak. Tekirdağ Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak” şeklinde konuştu.
Kaçak yapılaşma konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Başkan Dalgıç, Tekirdağ’ın geçmişten beri gelen en önemli sorunlarından birinin çarpık kentleşme olduğunun altını çizerek, “Biz kaçak yapılaşma konusunda son derece hassasız ve kararlıyız. Kesinlikle bu konuda taviz vermeyeceğiz. Kaçak yapılaşmanın her zaman karşısında olduk olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
Yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe de değinen Başkan Dalgıç, kadınlar gününde çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek, “Şimdiden tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.