Başkan Dalgıç Kanal 59 Televizyonunda Canlı Yayına Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Kanal 59 Televizyonunda katıldığı canlı yayında 2012 yılını değerlendirdi.
Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Kanal 59 Televizyonunda Nurgül Ardalı’nın sunduğu canlı olarak yayınlanan ‘Yerel Gündem’ adlı programa katıldı.
Nurgül Ardalı’nın sorularını cevaplayan Başkan Dalgıç, 2012 yılının değerlendirmesini yaptı. Tekirdağ Belediyesi’nin 2012 yılında yaptığı ve bundan sonra da yapacağı çalışmaları anlatan Dalgıç, Büyükşehir hakkında bilgiler verdi ve “Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalar hep Büyükşehir’e hazırlık çalışmaları oldu” dedi.
2012 Yılının atılım yılı olduğunu anlatan Başkan Dalgıç, “Bilgievinden Semtevine imardan altyapıya kadar birçok projeyi tamamlayarak halkın hizmetine sunduk. Altyapısı ve üstyapısı bitmiş tertemiz bir Tekirdağ göreceğiz. 2013 Yılında da Pazaryeri konusunu çözüme kavuşturarak halkımıza açıklayacağız” diye konuştu.
Halk arasında çok konuşulan yol katılım paylarına da değinen Başkan Dalgı, “Yol katılım paylarını kanunen almak zorundayız. Aksi takdirde Sayıştay denetçileri tarafından yapılan denetimlerde suçlu duruma düşeriz. Suçlu duruma düşmemek için katılım paylarını almaya devam edeceğiz. Ancak yeni çıkan Büyükşehir kanununda bu payların alınıp alınmaması meclis kararına bırakılacak” şeklinde konuştu.