Başkan Dalgıç Haftasonu Mesaisindeydi

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç hafta içi hafta sonu demeden Tekirdağ için gece-gündüz çalışmaya devam ediyor.
Cuma Günü Ankara’da Belediye Başkanları toplatışına katıldıktan sonra gece geç saatlerde Tekirdağ’a dönen Başkan Dalgıç, Cumartesi sabahı yine erken saatlerde çalışmalarını sürdürdü.
Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Dalgıç, özellikle Atölyede devam eden çalışmaları denetledi ve yetkililerden devam eden faaliyetler ile ilgili detaylı bilgi aldı. Başkan Dalgıç, Mezarlık Bilgi Kioksları, Kitap ve Oyuncak Paylaşım Merkezleri, Geri Dönüşüm Kutuları, Belediye Duvar Baskı Kalıpları gibi yeni imalatlar ile iş makineleri, otobüs ve küçük araç tamiratlarını gibi devam eden çalışmaların tamamen fen işlerinin imkanları ile piyasanın çok altındaki maliyetlerde yapıldığı, Fen işlerinden özellikle kentimizin ihtiyaç duyduğu modern gereksinimleri piyasa kalitesinde ve daha ucuz üretmesi nedeniyle memnuniyetini belirterek, çalışanları kutladı.
Başkan Dalgıç, Tekirdağ Belediyesi Özel Kalem Müdürü Feride Ataç’ın anneannesi Hatice Gelve’nin Çiftlikönü Camii’ndeki cezanesine katıldıktan sonra Belediye Ek Hizmet Binası, toplantı salonunda Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapımı devam eden Gündoğdu Mahallesi Semtevi, Tarihi Belediye Binasını Rehabilitasyonu çalışmaları ile mühendislik ve mimarı projeleri tamamlanan 2013 yılında yapımı planlanan Gençlik Merkezi Ek Hizmet Binasının projesi hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra devam eden inşaatları yerinde inceledi.
Yoğun bir tempo içerisinde Tekirdağ için çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Dalgıç, “Bir yandan Tekirdağ Belediyesi’nin tüm müdürlüklerinin çalışmalarını koordine ederken diğer taraftan da gerek şehir dışı gerekse de yurt dışında toplantılara katılıyoruz. İlimizi her platformda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yoğun çalışma temposundan fırsat bulduğumuz zamanlarda halkımızla birlikte olmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da durmadan yorulmadan Tekirdağ için, Tekirdağ’ı hak ettiği modern çağdaş seviyeye getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.