Başkan Dalgıç Eski Çöplük Yerinde İncelemelerde Bulundu

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Haldun Güler, Çevre Mühendisleri Saadettin Arat ve Evren Şahinci ile birlikte eski çöplük yeri ve Dumansız Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.
Eski çöplük yerinin rehabilite edilmesi ve kültür parkı oluşturulması projesi kapsamında başlanan çalışmaları yerinde inceleyen ve firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Dalgıç, ?Tekirdağ Belediyesi?nin en önemli projelerinden birisi de eski çöplük yerinin rehabilite edilerek bir kültür parkı oluşturulması. Bu anlamda çalışmalara başlandı. Kot farklarının ortadan kaldırılması ve zemin düzenleme çalışmaları başladı. Eski çöplük yerinin rehabilite edilmesi ve kültür parkı ile ilgili proje çalışmalarımız hazır. Tekirdağ?a yakışır bir kültür parkı kazandırmak için çalışmalarımıza başladık? dedi.
Başkan Dalgıç ayrıca, eski çöplüğün hemen yanında bulunan çamlıkta da incelemelerde bulunan Başkan Dalgıç, çamlık yerinde de gerekli düzenlemelerin yapılması için park ve bahçeler müdürlüğüne talimat verdiğini de sözlerine ekledi.