Başkan Dalgıç Belediye Ekipleriyle Birlikte Yağmur Mücadelesine Katıldı

Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Yiğiter, Sinan Çetiz ve Haldun Güler ile birlikte, aşırı yağışlardan en çok etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu, vatandaşlarla görüşerek sıkıntılarına ortak oldu.
Öğleden sonra başlayan sağanak yağış Tekirdağ?da hayatı olumsuz yönde etkiledi. Metrekareye 106 kg yağış düşen Tekirdağ, son yılların en şiddetli yağışıyla birlikte afet yaşadı. Uzun yıllar önce Pazar yerinin yanlış seçilmesinden dolayı şiddetli yağmur neticesinde oluşan selle birlikte yine esnaflarımız sıkıntı yaşadı. Şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelerde sıcağı sıcağına incelemelerde bulunan ve yaşanan olayın tam anlamıyla bir afet olduğunu belirten Başkan Dalgıç, ?Başkan Yardımcılarımız ve ilgili müdürlerimizle birlikte yağmurdan etkilenen bölgelerdeyiz. Yaşanan olayın etkilerini birinci elden görüp yaşadık. Vatandaşlarımızla görüşüp sıkıntılarına ortak olmak istedik. İtfaiye Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz yağışlardan zarar gören yerlere anında müdahalelerde bulunuyorlar. Yağışın oldukça şiddetli olmasına rağmen, yapmış olduğumuz altyapı çalışmalarının ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha gördük. Her yağmurda sel olan Cumhuriyet Meydanı?nda hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Ekiplerimiz sorun yaşanan bölgeleri tespit ettiler ve anında müdahale ediyorlar. Önceki yıllarda yağıştan oldukça fazla etkilenen Dereağzı, Değirmenaltı, Köprübaşı Mevkii ve Altınova Mahallesinin önceki yıllara nazaran çok daha az etkilendiğini gördük. Taşkınların görüldüğü yerlerde mazgalların çeşitli materyallerle tıkandığını tespit ettik. Mazgalların temizlenmesi ile birlikte sıkıntı da ortadan kalktı. Yaşanan afetten dolayı tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Biz Tekirdağ Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yapacağız. Umarım bundan sonra bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmayız? dedi.
Başkan Dalgıç daha sonra Başkan Yardımcısı Eyüp Yiğiter ve Sinan Çetiz ile birlikte Dereağzı, Değirmenaltı Mahallesi ve diğer bölgelerde incelemelerini sürdürdü.