Başarılı Yelkencilere Ödül Verildi

Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübünde düzenlenen törende 2012 yılında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, Belediye Başkan yardımcısı Sinan Çetiz, CHP İl Başkanı Recep Palabıyık, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Abdülkerim Kasap, bazı daire müdürleri, kulüp yöneticileri ve sporcu ailelerinin katıldığı ödül töreninde konuşan Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, sporun beden sağlığı yanında insana toplum içinde nasıl davranılacağını da öğrettiğini belirterek, “Spora destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Op. Dr. Adem Dalgıç da burada olacaktı, ancak yoğun bir çalışma temposu nedeniyle bir canlı yayına katılacağı için gelemedi, katılan herkese selamlarını iletti. Başkanımız spora verdiği desteği Gençlik Merkezimizde yapılan faaliyetlerle ortaya koydu. Belediyemizin 21 branşta 1500 lisanslı sporcusu var ve sporcularımız en son yapılan uluslararası Judo turnuvasında 4 altın, 4 gümüş 5 bronz madalya kazanarak başarı sağladılar. Birçok başarılara imza atan Yelken kulübümüzü de kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz. Biz her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım da Tekirdağ’da Yelken Sporunun üst seviyelerde olmasının mutluluk verici olduğunu, hep birlikte bu çıtayı daha da yukarıya çekeceklerini dile getirdi. Başarılı sporculara madalya, kupa ve diğer ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.