Başarılı Judoculardan Başkan Dalgıç’a Ziyaret

Dünya Judo Federasyonu 2012 takviminde yer alan ve Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan  Minikler, yıldızlar, Ümitler Uluslar arası  internacional Judo turnuvasına ülkemizi temsilen katılan Tekirdağ Belediye spor kulübü judo takımı aldığı 4 altın , 5 gümüş ve 7 bronz madalya ile hem ilimize büyük bir gurur hem de ülkemize büyük bir sevinç yaşattı.
11 ülkeden 560 sporcunun katıldığı turnuvaya  26 sporcu ile iştirak eden Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün 16 sporcusu  madalya kazandı.
Müsabakalara Milli Takımlar Kafile Başkanı olarak katılan ve aynı zamanda Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkan yardımcısı olan Hasan ÖNBEY “sporcularımızla gurur duyduk. Yaşları küçük olmasına rağmen müsabakalarda yaptıkları mücadele çok büyüktü. Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak gereken bütün desteği bütün branşlarımıza ve bütün sporculara vereceğiz. Ayrıca Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç’a ve Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ali Kılıç’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.
Derece alan sporcuları ve  Kulüp Başkanı Ali Kılıç,  Kulüp Başkan Yardımcısı Hasan Önbey, Antrenörleri Deniz Şilli’yi makamında kabul eden Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ‘Biz artık sizin başarılarınıza alıştık, sizi başarılarınızdan dolayı tekrar kutluyorum ve bu başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Yurt dışına çıktığınızda o ülkenin tarihi yerlerini de gezmenizi, ufkunuzun daha da açılmasını istiyorum ‘ dedi.  Dereceye giren sporcular şöyle:
 ADI SOYADI KATEGORİ KİLO SONUÇ
1 Başaran TÜRKMEN MİNİKLER +60 ALTIN MADALYA2 İnci KAYA YILDIZLAR 36 ALTIN MADALYA3 Emine TOKDEMİR ÜMİTLER 63 ALTIN MADALYA4 Emre ÇELİK ÜMİTLER 50 ALTIN MADALYA5 Mustafa KOÇ YILDIZLAR 50 GÜMÜŞ MADALYA6 Hilal ÖZENÇ YILDIZLAR 40 GÜMÜŞ MADALYA7 İrem YAVUZ YILDIZLAR 44 GÜMÜŞ MADALYA8 Emre ÇELİK ÜMİTLER 50 GÜMÜŞ MADALYA9 Melissa ÖNER ÜMİTLER 44 GÜMÜŞ MADALYA10 İrfan Tuna ŞEN MİNİKLER 46 BRONZ MADALYA11 Yuşa Can DİNÇ MİNİKLER 60 BRONZ MADALYA12 A.Hazal AYVAZ YILDIZLAR 44 BRONZ MADALYA13 Sıla Naz ÇITAK YILDIZLAR 57 BRONZ MADALYA14 Emre KARABAŞ YILDIZLAR 38 BRONZ MADALYA15 Hüseyin YILMAZ ÜMİTLER 90 BRONZ MADALYA16 Ahmetcan ÇEKİÇ ÜMİTLER +90 BRONZ MADALYA