Aydınpınar Dere Islahında Üstyapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere

 
Tekirdağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen titiz çalışmalar sonucunda Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Aydınpınar Deresi ıslah çalışmaları, menfez geçişinin yapımı ile tamamlandıktan sonra üstyapı ve yol çalışmalarında da son aşamaya gelindi.
Fen İşleri ekipleri tarafından menfezin üzerine ve bağlantı yollarına beton döküm işlemi gerçekleştirildi. Aydınpınar Deresi’nin ıslah çalışmalarının tamamlandığını belirten ve yol düzenleme çalışmalarında da son aşamaya gelindiğini ifade eden Tekirdağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Halit Ariş, “Yağışlı havalarda sorun yaşanan bölge olan Aka Koleji önü Aydınpınar Deresi’nde ıslah çalışmalarımızı tamamladık. Derenin beton menfez geçişini gerçekleştirdikten sonra şimdi de yol düzenleme çalışmalarında son aşamaya geldik. Beton döküm işlemini gerçekleştiriyoruz. Dökülen demirli betonun kurumasının ardından yol trafiğe açılacak. Nisan ayı ile birlikte asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolu sorunsuz bir hale getireceğiz ve halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
Aka Koleji önünde mühendislik çalışması olarak örnek bir programı kış döneminde gerçekleştirerek, şehir için önemli bir sorunu kalıcı olarak çözüldüğünü belirten Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, “Belediye Başkanımız Adem Dalgıç’ın, Tekirdağ için kalıcı, çağdaş ve bilimsel projelerin üretilmesi talimatları doğrultusunda bu bölgede gerekli tüm çalışmaları yaptık. Dere ıslahı, menfez geçişi ve yol düzenleme çalışmalarımız tamamlandı. Kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde bu yolu halkımızın hizmetine açacağız” diye konuştu.