Avrupa Konseyi Trakyakent İşbirliğinde Ortak Hareket Proje Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent’in işbirliğinde Avrupa Konseyi Sosyal Uyum Araştırmaları ve Erken Uyarı Bölümü liderliği, İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı’nın onayıyla, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Ortak Hareket Projesi’ Yoksulluğu ve Eşitsizlikleri Azaltmak için Ortak Yanıt Toplantısı Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında konuşan Tekirdağ Belediye ve Trakyakent Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Trakyakent olarak Avrupa Birliği Sosyal Uyum Konseyi ile birlikte birkaç çalıştay gerçekleştirdiklerini belirterek, “Trakya doğu ve batı sentezinin en iyi şekilde harmanlandığı güzide bir bölgemiz. Bölgemizde çok farklı kültür ve yapıda insanlarımız mevcut. Dolayısıyla ne şekilde bir farklılık olursa olsun sosyal uyumun mutlaka sağlanması gerekiyor. Sosyal uyum ve sosyal adaleti toplumun geneline yaymak durumundayız. Biz sınırlı kaynaklarla sınırsız hizmet vermeye çalışıyoruz. Toplumda refahı artırmak sadece bir fabrika ve işyeri açıp istihdam yaratmakla değil, toplum kesimlerinin yaşam biçimindeki standardizasyonu sağlamakla olur. Farklı gruplardaki insanların bir arada yaşabilmelerini sağlamak son derece önemli. Siyasi olsun sosyal olsun insanlar, kendi aralarındaki farklılıkları kabul etmeleri ve saygı göstermeleri gerekir ve bu konuda toplumun her kesimine görev düşmektedir.Bu anlamda farkındalığı artırmak için bile bu toplantı bir başarı olacaktır diye düşünüyorum. Ve toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Avrupa Konseyi Yetkilisine de burada bulunmasından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıya, Trakyakent Birlik Müdürü ve Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, Trakya Kent Konseyleri Birliği Başkanı ve Tekirdağ Belediye Meclis Üyesi Levent Gündoğdu, Trakyakent Üyesi belediyelerin meclis üyeleri ve ilgili personelleri katıldı.