Aka Koleji Öğrencilerinden Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü’ne Ziyaret

Aka Koleji Anaokulu öğrencileri, Çevre ve geri dönüşüm konularında yapılan faaliyetler hakkında bilgi almak üzere Tekirdağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
Trakyakent Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme eğitiminde çizgi film eşliğinde ambalaj atıkları, atık piller, bitkisel atık yağlar ile elektrikli ve elektronik atıklar hakkında öğrencilere bilgi verilerek bu atıkların ayrı toplanması gerektiği ve geri dönüşümün önemi hakkında Özgül Arsu ve Çevre Mühendisi Sadettin Arat tarafından sunum yapıldı. Uygulamalı eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, atık pil kutusu, bayrak, not defteri ve broşürlerden oluşan hediye seti dağıtıldı.
Anaokulu öğrencilerinin bu yaşta çevre bilincine sahip olduğunu görmenin çok mutluluk verici olduğunu belirten Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, atıkların geri dönüşümüne her vatandaşın önem vermesi gerektiğini vurgulayarak geleceğimiz olan çocuklarımıza daha temiz bir çevre bırakmak için Belediye olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.