2013 Yılına Halkımızla Birlikte Merhaba Dedik

Tekirdağ Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ve açık havada gerçekleştirilen Yılbaşı Partisi renkli görüntülere sahne olurken Cengiz Topel Meydanı Tekirdağlıların akınına uğradı.
Dj By Sempatik’in sunuculuğunu yaptığı ve bir çok hediyenin de dağıtıldığı gecede Cengiz Topel Meydanını dolduran yüzlerce Tekirdağ’lı gönüllerince eğlendi. Edirne, Kırklareli ve Tüm Trakya’da olduğu gibi Tekirdağ’da da gerçekleştirilen Yılbaşı Partisinde  Tekirdağlı Fantezi müzik sanatçısı  Mustafa ile Rock müzik sanatçısı Nijat geceye katılanlara neşeli dakikalar yaşattı. En son sahneye çıkan eski Manken Nilay Dorsa da Tekirdağlılar’ı doyumsuz bir eğlencenin içine çekti.
Saatler 24:00’e gelirken sahneye gelen Tekirdağ Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz de çok yoğun bir kalabalıkla beraber söyledikleri 10. Yıl Marşıyla 2013’ü coşkuyla karşıladılar. Sanatçı Nilay Dorsa’ya çiçek vererek teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç,  “Tekirdağ’da ilk defa gerçekleştirdiğimiz Açık hava Yeni yıl partimizde bizi yalnız bırakmayan değerli halkımıza, Belediye Başkanımız Op. Dr. Adem Dalgıç adına teşekkür ediyoruz. Tekirdağ Belediyesi’nin kalıcı ve çağdaş projelerinin ürünü olan Cengiz Topel Meydanı’nda halkımızla bir araya gelerek birlik ve beraberlik ruhu içerisinde yep yeni bir yılı hep birlikte karşıladık. Tekirdağ Belediyesi olarak bundan sonra da çeşitli etkinliklerde tekrar birlikte olacağız” dedi.        Başkan Adem Dalgıç’ın selamlarını ileten Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz de ilk defa düzenlenen yılbaşı eğlencesinin 2013 yılında da düzenleneceğini söyledi.
Meydanlarda kutlama yapılmasının ihtiyaç olduğunu gördüklerini ve bunun da şehir kültürünün oluşmasında büyük önem taşıdığını belirten Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, “İlk defa gerçekleştirdiğimiz yılbaşı partimize halkımız büyük ilgi gösterdi. Bundan sonra da yeni yıl partilerimizi daha büyük kalabalıklarla kutlamak istiyoruz. 2013 yılının birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun güçlendiği bir yıl olması düşüncesiyle, dünyamıza, ülkemize, şehrimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, yeni yılınızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.